aby si počúval?

Miroslav Eštok:
NEopúšťa - oDpúšťa

štvrtok večer 19:30

Kto je Miro? Miro je človek, ktorý rád trávi čas aktívne. Často sa vydáva na turistické výzvy a za jednu z tých šialenejších považuje prechod Orlej Perći. Vyštudoval Evanjelickú bohosloveckú fakultu UK a dlhodobo pôsobil v cirkevnom zbore v Záriečí. Svoju prácu by v stručnosti definoval ako „prácu pre Boha“. Má veľké srdce pre ľudí.

Kristína Valovičová:
Opustený ostrov

piatok ráno 09:00

Kto je Kika? Kika pracuje ako moderátorka a marketing manager v Rádiu 7. Vyštudovala marketingovú komunikáciu v Bratislave, kde aj momentálne žije. Na otázku: “Čo v živote robí?” Kika odpovedala: „V živote robím mnoho chýb, ktoré ma však vďaka Kristovmu prikrytiu nedefinujú.“ Jej snom je vidieť svoju rodinu a blízkych, ako odovzdávajú život Kristovi. A taktiež by si rada zahrala v zahraničnom filme.

Lenka Janotková:
Hnacia sila

piatok večer 19:30

Kto je Lenka? Lenka je radostný človek. Radosť jej dokážu urobiť malé veci ako východ slnka, úsmev iného človeka alebo vybojovaný zápas. Najväčšiu radosť má však vtedy, keď sa to, čo Pán Boh chcel, medzi nami stáva skutočnosťou. Rada sa púšťa do nových vecí a rada spoznáva nových ľudí. Pekný večer pre ňu znamená stráviť ho so svojou rodinou, s ktorou už tri roky býva v Žiline. Vyštudovala Evanjelickú bohosloveckú fakultu UK a aj prekladateľstvo a tlmočníctvo nemeckého jazyka na UMB. Napriek tomu by sa ešte rada naučila angličtinu. Možno aj preto, lebo by rada precestovala celý svet.

Ján Máhrik:
(NE)konzumný život

sobota ráno 09:00

Kto je Janči? Janči žije v Žiline a považuje sa za spokojného a hrdého obyvateľa klasického panelákových bytu. Vyštudoval Fakultu Riadenia a Informatiky a absolvoval aj biblickú školu Moore Theological College. V práci ho napĺňa, keď vidí pozitívnu zmenu, ktorú spôsobil Boh v životoch ľudí a najradšej hovorí s ľuďmi na Ceste o Ceste. Má aj niekoľko snov. Rád by videl svoje deti vyrásť v zrelých dospelých, ktorí bez ohľadu na svoju profesiu a životné okolnosti žijú pre Krista. A taktiež by rád absolvoval gastro-cestu okolo celého sveta.

Marián Kaňuch:
Be real

sobota večer 19:30

Kto je Marián? Marián pochádza z obce pri Prešove a od roku 2008 vedie cirkevný zbor v Žiline. Veľa premýšľa o misijnej podstate cirkvi a prakticky o ňu usiluje. Rád číta knihy, pozerá filmy, počúva hudbu a bavia ho nové technológie. Dobre si oddýchne pri hraní futbalu, behaní, na bicykli v horách a na prechádzkach s manželkou Olinkou. Veľmi rád cestuje, najmä po krajinách, ktoré sú autenticky späté s Ježišom a ranou cirkvou. Radosť mu vždy spraví, keď vidí ako Pán Boh koná.

Vladimír Maťaš:
Nová iskra

nedeľa ráno 10:00

Kto je Vladko? Vladko je totálny idealista a nekonfliktný typ. Na otázku: „Čo v živote robí?”, by jeho manželka odpovedala: „Zachraňuje celý svet!.” So svojou rodinou (manželka a dvaja synovia) žije vo Veľkom Slavkove. Vyštudoval Evanjelickú bohosloveckú fakultu UK a od svojich 15 rokov až doteraz sa venuje hlavne práci s mládežou. Bol tajomníkom a predsedom SEM-u, pracoval v Stredisku evanjelickej diakonie (Dom na polceste) vo Veľkom Slavkove. Od roku 2012 je riaditeľom Medzinárodného mládežníckeho centra Ichthys, ktoré organizuje vzdelávacie, duchovné a oddychové aktivity pre mladých ľudí.